Jaki używany samochód kupić?

Dużo osób rozważa kupno używanego pojazdu. Różnice w cenie między autem od dealera, a kilkuletnim pojazdem są znaczne. W jaki sposób jednak kupić najlepszy używany samochodów? I co zrobić, żeby inwestycja była korzystną decyzją?

Nie stawiaj na wyjątkowe okazje

Kupno używanego auta wymaga przede wszystkim trzeźwego spojrzenia na dostępne na rynku oferty. W rzeczywistości bardzo zaniżone ceny często okazują się nie do końca uczciwe. Nie jest sekretem przecież, że sprzedający pojazdu także chce na nim zarobić. Pojazd po okazyjnej cenie najczęściej okazuje się wadliwy. Może być po poważnej kraksie drogowej, mieć zamalowaną rdzę na karoserii bądź jeszcze inne uszkodzenia umiejętnie zakamuflowane przed okiem kupującego. Bezpiecznie jest kupić auto od osób nam znanych. Więc zanim postanowimy czytać anonse w prasie bądź na portalach ogłoszeniowych, warto popytać w naszym środowisku.

Dobrze sprawdź oferowane auta

Przed podpisaniem umowy zakupu należy dokładnie sprawdzić samochód. Gdy nie posiadamy wiedzy z zakresu motoryzacji najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnego mechanika. Następną ważną kwestią jest sprawdzenie, czy samochód nie został ukradziony. Tutaj przydatny jest numer VIN. Ważną kwestią jest analiza książki serwisowej, w której zapisane są ewentualne uszkodzenia i pieczątki serwisów. Samochód naprawiany przez autoryzowane serwisy jest pewniejszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s